partnerstwo męskość kobiecość
Partnerstwo

Męskość i kobiecość a partnerstwo

partnerstwo męskość kobiecość
Na przykład:

– jeśli kobieta uważa, że trzeba się nią opiekować to blokuje się na element pierwiastka męskiego, który się nazywa „daję radę”;

– jeśli mężczyzna wypowiada się z poziomu tylko ja mam rację i nie przyjmuję do wiadomości, że jest inaczej jest zamknięty na element pierwiastka żeńskiego: otwartość na innych.


Pomimo zrównoważenia nadal mężczyźni będą się wyrażać bardziej z pierwiastka męskiego, a kobiety żeńskiego i najbardziej widać to w tańcu. Kobieta jest receptywna i się eksponuje z poczucia estetyki i piękna, mężczyzna prowadzi z działania i planowania następnego ruchu.
Ale w życiu to nie oznacza, że jedyną rolą kobiety jest leżeć i pachnieć, a mężczyzny decydować i planować przyszłość. Każdy ma oba pierwiastki w sobie, więc jeśli jesteś z kimś w partnerstwie, każda ze stron ma prawo wyrażać się z poziomu obu pierwiastków, a nie mężczyzna tylko z męskiego, a kobieta tylko z żeńskiego.

W świadomości chodzi o zrozumienie kim jest człowiek i jak się przejawia, rozumienie jak działają oba pierwiastki jest ważnym elementem samoświadomości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap