Duchowość

Jest obecnie wiele mitów i kłamstw oraz nieprawdziwych przekonań na temat duchowości.

Duchowość kojarzona jest z religią, odlecianymi warsztatami wychodzenia z ciała, jogą, ascezą, śmieciowymi horoskopami w kolorowych gazetach.

Prawdziwa duchowość to świadomość, kim jesteśmy, na co mamy wpływ, a na co nie. Reguły gry ustaliła Matka Ziemia, a ludzie walczą z jej prawami, zapominając, że są tu jedynie gośćmi. Kocha nas i zaprasza, ale na swoich warunkach. Jeśli odwiedzasz kogoś w jego domu, nie próbujesz przemalowywać mu ścian, nawet jeśli Ci się nie podobają. Natomiast ludzie nagminnie próbują to robić w relacji z Matką Ziemią.

Dlatego zrozumienie, że człowiek składa się z ciała, rozumu, ego, duszy i uczuć oraz jak to wszystko działa, sprawia, że zaczynamy brać to, co daje nam Matka Ziemia, zamiast tracić czas i energię na zmianę rzeczywistości.

Prawdziwa duchowość nie odrzuca pieniądza, bo rozumie, że na Ziemi przede wszystkim trzeba przetrwać i każdy ma obowiązek sam to sobie zapewnić. To równowaga zapewnia spokój, czyli stanie na obu nogach, świadome korzystanie i z rozumu i z intuicji, i z pieniędzy i z medytacji, i z planowania i z zaufania, i z logiki i z wyobraźni itd.

Te przeciwności się nie wykluczają, a jedynie uzupełniają, tylko trzeba wiedzieć jak. Dlatego moja metoda jest holistyczna, uwzględnia wszystkie dane nam przez Matkę Ziemię oraz Boga narzędzia i możliwości.

Copy link
Powered by Social Snap