miłość, wolność, krzywda
Partnerstwo,  Świadomość

Poczucie krzywdy czy wolność, co wybierasz?

miłość, wolność, krzywdaPoczucie krzywdy czy wolność, co wybierasz?

Prawdziwa wolność opiera się na miłości. Jedynej, prawdziwej, tej która kocha takie jakie jest – ZAWSZE. Czyli prawdziwa miłość nie oceni ŻADNEGO wyboru. Dlatego jeśli naprawdę kochasz siebie, to nigdy nie ocenisz drugiego człowieka w jego wyborze.

W tym momencie mogą się pojawić myśli typu: usprawiedliwianie innych lub krzywda.

Poczucie krzywdy jest iluzją rozumu. Co to znaczy?

Miłość kocha takie jakie jest, więc jeśli jesteś w miłości nie masz poczucia krzywdy i nie widzisz siebie jako osoby, która krzywdzi, bo AKCEPTUJESZ KAŻDE DOŚWIADCZENIE NA ZIEMI.

Ale jak?

Pokażę to na prostym przykładzie.

Mężczyzna jest w związku, ale widzi, że to mu przestało pasować, postanawia odejść i wtedy dowiaduje się, że jego partnerka jest w ciąży. Ona boi się zostać sama z dzieckiem i zaczyna wywierać presję na niego. W ten sposób próbuje ograniczyć jego wolność, bo żyje w iluzji krzywdy. Np. jak zostanę sama z dzieckiem to sobie nie poradzę i to jest straszne.

Miłość podejdzie do tematu zupełnie inaczej. Miłość powie jak mnie teraz zostawiasz czuję się bezradna i odrzucona, ale MOŻESZ odejść, bo jesteś wolnym człowiekiem (i prawdziwa miłość naprawdę to akceptuje a nie usprawiedliwia). Miłość poprzez swoją moc daje wtedy tej kobiecie akceptację własnej bezradności i odrzucenia, a wtedy te uczucia zamieniają się w siłę i bliskość ze sobą. A jeśli czujesz bliskość ze sobą i siłę inaczej postrzegasz rzeczywistość, nie zapadasz się w poczuciu krzywdy, nie masz pretensji tylko jesteś w swoim tu i teraz w uczuciu spokoju.

A jeśli ta kobieta nadal chce partnerstwa to wtedy spotka mężczyznę, który pokocha ją i dziecko.

A wywieranie presji na ojcu dziecka najprawdopodobniej skończyłoby się pretensjami, kłótniami, życiem obok siebie tylko dlatego, że oboje wierzyli, że zostawienie kobiety w ciąży jest krzywdzeniem jej. 

Miłość zawsze przynosi najkorzystniejsze rozwiązania dla każdej osoby zaangażowanej w sytuację. Poczucie krzywdy jest smyczą, która zniewala każdą osobę, która w nią wierzy.

Więc jak chcesz wybierać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap